Kita aktuali informacija

Privačių interesų deklaravimas ir deklaruojančių asmenų pareigos

Pranešimai apie korupciją

Lietuvos bioetikos komitetas siekdamas užtikrinti savo veiklos skaidrumą ir viešumą, vykdo korupcijos prevenciją ir nuosekliai įgyvendina jos tikslus. Korupcijos prevencijos tikslas – užkirsti kelią korupcijai atsirasti ir plėtotis Lietuvos bioetikos komiteto veikloje, pašalinant teisės aktų, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų veiksmų, procedūrų, kitų sričių spragas, dėl kurių gali atsirasti sąlygos korupcijai.

Jei norite pranešti apie galimas korupcijos apraiškas Lietuvos bioetikos komitete galite kreiptis:

Jeigu informaciją pateikiate raštu, pageidautina, kad nurodytumėte Lietuvos bioetikos komiteto darbuotojo, kurio veiksmus skundžiate, vardą ir pavardę, pareigas ir skundžiamus veiksmus, kuriuos manote esant korupcinio pobūdžio, taip pat vietą, laiką, aplinkybes ir asmenis, galinčius patvirtinti aplinkybes, ir kitas, Jūsų manymu, reikšmingas aplinkybes. Taip pat prašome nurodyti savo vardą ir pavardę bei adresą, kuriuo galėtume pateikti atsakymą.

Lietuvos bioetikos komitetas užtikrina asmens duomenų ir suteiktos informacijos konfidencialumą. 

Visa gaunama informacija naudojama korupcijos prevencijos įstaigoje tikslais.

Asmenys, norintys pateikti prašymus, skundus ar pranešimus asmeniškai, priimami Lietuvos bioetikos komitete, Studentų g. 45A, Vilnius:

I-IV  8.00 – 12.00 val. ir 12.45 – 17.00 val., 

V  8.00 – 12.00 val. ir 12.45 – 15.45 val. 

Asmenys, pageidaujantys tiesiogiai kreiptis į Lietuvos bioetikos komiteto direktorių, priimami Lietuvos bioetikos komitete, Vilniuje, Studentų g. 45A, tel. nr. 8-5 212 45 65.

Antikorupcinė SAM linija: nemokamas pasitikėjimo telefonas 8 800 66 004.

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) apie korupciją galima pranešti:

  • raštu
  • palikti pranešimą STT svetainėje, pasirinkus nuorodą „praneškite apie korupciją/palikite pranešimą čia“ ar paspaudus judantį informacinį skydelį „Tu gali sumažinti korupciją“
  • visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 33 33 (taip pat ir poilsio dienomis)
  • elektroniniu paštu: [email protected]
  • faksu: (8 5) 266 3307

Asmenys, pageidaujantys tiesiogiai kreiptis į STT pareigūnus, priimami STT Administravimo valdybos Pareiškimų nagrinėjimo skyriuje, esančiame Vilniuje, A. Jakšto g. 6 arba STT teritoriniuose padaliniuose: 

  • Kaune, Spaustuvininkų g. 7;
  • Panevėžyje, Vasario 16-osios g. 22;
  • Šiauliuose, Vilniaus g. 140;
  • Klaipėdoje, Pilies g. 12A.

Lietuvos bioetikos komitetas atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus nustatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje.

Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad Lietuvos bioetikos komitetas neturi teisės ir įgaliojimų tirti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Tokias teises turi STT. STT atskleidžia ir tiria Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse nustatytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas: kyšininkavimą (225 straipsnis), tarpininko kyšininkavimą (226 straipsnis), papirkimą (227 straipsnis), piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi (228 straipsnis), tarnybos pareigų neatlikimą (229 straipsnis) ir kitas STT įstatymo 2 straipsnio 2 dalyje įvardytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą.

Atnaujinimo data: 2024-04-05